Přišli jste domů z práce, odskočili si na toaletu a po spláchnutí zůstává voda těsně pod horním okrajem mísy? A zkoušeli jste prorazit toaletu gumovým zvonem, ale nedaří se? Pak může být problém až v kanalizaci. Můžete zkušebně uzavřít kuchyňský dřez, napustit do poloviny vodou a zkusit, zda odpad odtéká, a pokud ne, pak je téměř jisté, že problém bude někde buď v delší vzdálenosti od vás v odpadovém potrubí, anebo až v kanalizační soustavě. Domovní a pouliční kanalizace jsou zpravidla dobře průchodné systémy a nestává se tak často, že by se zanášely, ale když už se to stane, pak byste se neměli domnívat, že jde o závadu na potrubí, ale o přirozený jev. Do kanalizace totiž proudí denně zemina (bahno), písek, kameny, listí ze stromů, kousky větví a někdy i papírový karton nebo kousky plastů, gumy či textilií.
Velmi ochotně kanalizačním potrubím prorůstají i kořeny stromků a keříků v okolí, pokud je potrubí mechanicky poškozeno. Toto se stává například vlivem zátěže pohybem vozidel na silnici. Na zanesenou kanalizaci pak musíte přivolat instalatérský havarijní servis, toto je nezbytný krok, neboť nikdo jiný nedisponuje potřebnou technikou, která by si dokázala s uvolněním nečistot efektivně poradit.
Instalatéři na to používají tlakovou vodu z cisterny a je-li to nutné, pak i frézovací hlavici. Čištění kanalizace je také monitorováno průmyslovým kamerovým systémem, který tu odhalí případné nedostatky a potíže, jako jsou kořeny stromů, vytvářející nepropustnou zátku. Instalatérský havarijní servis https://www.kanalizace-instalateri.cz/ je dostupný 24 hodin denně po celý rok. Instalatéři k takovým situacím mohou vyjet i v noci, záleží na tom, jak moc vás zanesená kanalizace ohrožuje. Tam, kde potřebujete mít záchod v provozu i v noci, například, kde se vyskytují malé děti nebo senioři, má svůj význam zakročit co nejdříve.