Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč si vlastně lidé pořizují na svá vozidla tónovaná skla? Proč je opatřují speciálními fóliemi, které je ztmavují? Možná, že jedním z prvních důvodů, co vás napadají, je soukromí, a máte pravdu. Posádka a zejména řidič se v takovém prostředí cítí mnohem lépe, protože si je dobře vědom, že nikdo nesleduje jeho pohyby, jeho grimasy a gesta, nikdo nemá ponětí o tom, co má na sobě, a zda na parkovišti někomu netelefonuje.
Řidič, který není pod dohledem veřejnosti, se lépe soustředí na jízdu, je to známý psychologický fakt, tak trochu související s trémou. Ne každému řidiči totiž vyhovuje, když se na jeho výkon na silnici upínají cizí lidé, kteří mohou využít přímého kontaktu z očí do očí a dát mu jasně najevo, co si o jeho jízdě myslí.
Soukromí však není jediný cíl tmavých skel. Při pohledu na tónování autoskel v Brně ceník vás možná napadnou další důvody, například UV záření. Vystavit se slunci je velmi rozumné, zvláště v našich končinách, kdy máme v zimních měsících vitamínu D spíše nedostatek, ale slunění se nesmí přehánět a jistý škodlivý vliv má přímé slunce i na zrak. Jestliže nemáte ve voze na očích sluneční brýle (a někteří lidé je při řízení nesnáší), pak mohou být autofolie vhodným společníkem.
Další důvod pořízení folie na skla v autě vám napovíme. Ten totiž nebývá tak často v hledáčku zájmu klientely, ale přesto má jistý význam. V případě autonehody nebo krádeže vozu, kdy je ve hře rozbité sklo, se autoskla bez fólií roztříští na tisíce drobných úlomků, které sice nemusí přímo zranit, ale rozhodně nejsou příjemné zapadané pod oblečením nebo v botách. Fólie na sklech dokážou efektivně sklo přidržet tak, že se úlomky nerozsypou a vy zůstanete v kabině mimo jejich přímý vliv. A vězte, že každá nehoda je pro posádku ve voze šok, a když se k tomu ještě přidá psychologický vliv vysypaného skla, spolu s drážděním holé pokožky, není to rozhodně nic příjemného.